Двата важни въпроса, които Шави Ернандес зададе на играчите на ФК Барселона при поемането

Че Шави Ернандес напълно обърна съдбата на ФК Барселона, след като пое Роналд Куман като старши треньор през ноември, е ясно за всички.

"Блауграна" се изправи пред един от най-трудните си изпитания досега във Франкфурт снощи срещу млад, бърз и игрален екип на Айнтрахт в първия мач от четвъртфиналите на Лига Европа. Но начинът, по който Барса отвърна на домакините си, след като загуби гол, за да изравни по-късно чрез Феран Торес след около 25 минути, беше доказателство за борбеността, която лидерът на втория за всички времена на клуба вдъхна в своите хора.

И като разкри by СПОРТ в петък сутринта всичко това – което включва изстрелването на каталунците от девети, когато той пое до сега втори зад лидера Реал Мадрид в Ла Лига – не би било възможно без два въпроса, които Шави зададе на своите подопечни, когато пое юздите.

Първият беше: „Склонни ли сте да се кандидатирате за отбора?“ а вторият беше „склонни ли сте да влезете в [мача] в 92-ата минута?“.

Отношението на играчите, откакто Шави пое командването на размахващия се екип и го съживи, за да се превърне в един от най-вълнуващите отбори в Европа за гледане, показва, че да, звездите на Барса са повече от готови да направят тези неща.

Въпреки че не бяха изведени в цитирания час, предишните титуляри Френки де Йонг и Усман Дембеле бяха представени половин час по-рано в 62-ата минута на Дойче Банк Парк без шум и веднага обърнаха играта с главата надолу.

Само четири минути по-късно французинът и холандецът се комбинираха за изравняване на Феран Торес в ход, който Дембеле започна и Де Йонг премина с испанския национал с хлъзгава размяна на едно-две подаване в наказателното поле на Франкфурт.

„Това беше страхотен гол, чист талант от играчите: Усман, Френки, Феран. Настоявам, доволен съм от резултата, защото беше много труден терен и съперник, за да се изправи“, отбеляза по-късно Шави.

СПОРТ също така отбележете, че не е имало „отрицателни отговори“ на първоначалното предложение на Шави, което е неговата „първа голяма победа, защото той е постигнал неизбежната ангажираност на целия отбор“.

„Не всичко е свързано с тактиката в работата, която той върши с екипа си в образуванието Blaugrana“, добавя вестникът.

След двуседмична почивка след зашеметяващата победа с 4-0 срещу Реал Мадрид на Бернабеу в Ел Класико, Барса вече е в края на сезона си и ще се нуждае от всеки един член на отбора, който е на разположение, за да премине през трудната серия от мачове и завършете 2021/2022 г. по възможно най-добрия начин.