Вирусната снимка, която показва колко всеотдаен е „Укротителят на лъвове“ Гави на каузата на ФК Барселона

Вирусна снимка от победата на неговия отбор с 1-0 над Атлетик Билбао в неделя показа колко отдаден е Гави на каузата на ФК Барселона.

Числото „6“, описано по-рано като „сърце с крака“ от неговия старши треньор Шави Ернандес, постави всичко на карта за пореден път на едно от най-трудните терени в Испания.

Горчивият съперник Реал Мадрид намали преднината си в надпреварата за титлата в Ла Лига до само шест точки, като победи Еспаньол в събота, но Барса успя да увеличи изоставането до девет още веднъж след първото полувреме от Рафиня.

Също така в началните 45 минути Гави създаде момент, който обобщи колко отдаден е той на каузата на Барса в опитите да спечели първата им титла в Испания от четири години.

В сцени, които биха накарали уругвайския му съотборник Роналд Араухо – който беше наказан поради червен картон последния път срещу Валенсия – да се гордее, Гави се хвърли на тревата и влезе с глава напред в наземно предизвикателство, като рискува да бъде обезглавен.

Снимки от инцидента се разпространиха в социалните мрежи, но не трябва да са изненада за запознатите с играта на 18-годишното Златно момче.

Гави се връщаше от собственото си наказание за жизненоважния мач в Страната на баските и СПОРТ го похвали за това, че е бил „укротител на лъвове“ във враждебна територия, където е бил подложен на обидни скандирания от домашни фенове, които хвърляше фалшиви бележки във връзка със съдебните проблеми на Барса.

След като показа силно представяне през първото полувреме, Гави беше похвален за подобрение през второто, докато намираше повече пространство и игра между линиите.

Беше отбелязано също, че той губи по-малко топки и прави повече интервенции, като една, когато имаше около четвърт час свободен резултат, доведе до ожесточено бягане, което заплашваше да удвои резултата.

„Колкото по-труден беше мачът, толкова повече той се появяваше във всички зони на терена“, каза каталунският всекидневник, а Гави започва най-важния мач в кариерата си досега, когато Барса приема Мадрид в Ел Класико на 19 март в равенство, което може да реши къде ще завърши шампионата на лигата.