Три неща, които Шави трябва да реши преди сблъсъка на ФК Барселона с Манчестър Юнайтед от Лига Европа

Шави Ернандес има три големи проблема за изглаждане, преди неговият отбор отново да се изправи срещу Манчестър Юнайтед в Лига Европа в четвъртък.

Блаугранас и манкунианците в момента са равенство 2-2 в плейофа на Лига Европа, след като направиха вълнуващо равенство в първия мач на Камп Ноу.

Въпреки че може да се каже, че началните 30 минути бяха доста равностойни, Юнайтед задуши Барса с пресата си с високо темпо и интензивност от около половин час до час.

Барса вкара от нищото благодарение на удар с глава на Маркос Алонсо, но след това Юнайтед поведе чрез Маркъс Рашфорд и автогол на Жул Кунде.

След като Рафиня изравни в 76-та минута, Барса беше всичко до края, като и двамата треньори – Шави и Ерик тен Хаг – смятаха, че техните страни трябваше да получат дузпи.

Отправяйки се към решаващия мач в четвъртък, Шави, който беше критикуван, че бърника с отбора си за първата среща, има три проблема, които трябва да изглади, ако иска каталунците да продължат до осминафиналите.

Кой ще се справи с Рашфорд?

Шави смайващо извади Андреас Кристенсен в полза на Алонсо за първия мач, въпреки че датчанинът е една от неразделните части на защитата, която е допуснала само седем гола в 22 мача от Ла Лига и държи Барса на върха в испанския първенство с осем точки.

Поставяйки Араухо на десния бек, за да държи Рашфорд на разстояние, Шави беше надхитен от Тен Хаг, който постави фигура, която може би е най-добрият намиращ се във форма нападател в Европа, по-централно.

Жул Кунде, който игра на десния бек през по-голямата част от сезона, беше ударен от защитника на Англия и грешките му доведоха до автогола, който даде преднина на Юнайтед.

В Манчестър Шави може би трябва да избере централна двойка Араухо и Кристенсен и отново да изложи Араухо широко

Кой играе ляв бек?

Шави отиде при Алба на "Камп Ноу", но през целия сезон течеха спорове между него и Алехандро Балде.

Докато възпитаникът на La Masia предлага по-голямо темпо, доставката на Alba в кутията е несравнима.

Тук треньорът трябва да вземе огромно решение.

Четирима полузащитници или връщане към 4-3-3?

Контузия на Педри и отстраняване, получено от Гави за жълт картон в първия мач, проправят пътя на Серхи Роберто и Франк Кеси да започнат в система от четирима полузащитници.

С двойните центрове Френки де Йонг и Бускетс, който се завръща от собствения си удар, също вероятно ще бъдат избрани, но е трудно да се види кой е креативното фалшиво ляво крило в тази система.

Тогава или Кеси, или Роберто могат да бъдат отстранени в полза на скорошния MVP Феран Торес, или Шави се връща към 4-3-3, където има място както за Торес, така и за Рафиня на двата фланга.