Том Брейди спасява сезона на Tampa Bay Buccaneers — и треньорски работни места — с победен стремеж

Том Брейди го направи отново.

Въпреки четири четвърти на офанзивна некадърност, GOAT се справи при победата на Tampa Bay Buccaneers с 16-13 над Los Angeles Rams. Само с 44 секунди до края на часовника и без оставащи таймаути, Брейди изведе Buccaneers до печеливш тъчдаун само за 35 секунди.

Buccaneers вече са 4-5 и са в позиция за четвъртия поставен в NFC, въпреки първата половина на сезона, която беше белязана от калпава игра в офанзивна линия, липса на бърза игра и съмнително обучение.

И въпреки че всичко това е вярно, това е спорен въпрос след потенциално определящата сезона победа на Тампа Бей.

„Това беше страхотно“, каза Брейди след мача. „Имахме нужда от това. И го получихме. Борихме се докрай.”

В процеса на завършване на рекордната си за NFL 55-та победа в играта, Брейди прекъсна поредицата от три загуби на Bucs. След неуспешни опити за победа при близки загуби от Green Bay Packers и Pittsburgh Steelers, Брейди си върна моджото.

И пиратите също.

Ако Тампа Бей загуби този мач, щяха да паднат до 3-6. Въпреки че това не е точно рекорд за края на сезона в лошата дивизия NFC South, Bucs имат предстоящ мач в Германия срещу 6-3 Seattle Seahawks и няма да приемат друг домакински мач до началото на декември.

Тази загуба би имала смачкан морала на екипа. Въпреки че сезонът може и да не е приключил от математическа гледна точка, той би се считал за приключил от всеки с доза логика.

Да, текущата игра все още е лоша. Да, обаждането и схемата на офанзивния координатор Байрън Лефтуич все още са под въпрос. И да, Bucs все още се борят да изпълняват пасове за повече от 10 ярда.

Но това беше класически Брейди. Когато Рамс решиха да обявят консервативна серия с Даръл Хендерсън на 3-ти и 5-ти с възможност да спечелят мача при оставащо 1:39, някой наистина ли смяташе, че Брейди и тази застояла атака на Букс ще измъкнат победата?

„Винаги имаме шанс с него“, каза старши треньорът Тод Боулс за Брейди след мача.

След първото нападение на Bucs в мача до завършването на 15 ярда от Брейди на Леонард Фурнет в 9:05 ч. на четвъртата четвърт, Тампа Бей не успя да направи успешно игра за над 10 ярда.

Това са три цял четвъртини футбол без игра за над 10 ярда.

И въпреки всичко, бърза атака, която събра само 2.6 ярда на пренасяне, и нападение, което доведе до само 4.6 ярда на игра, Брейди и Бъкс успяха.

„Свършиха ти какво да кажеш за него“, продължи да казва Боулс за Брейди. „Сигурен съм, че не мога да кажа нищо различно от 50-те милиона души, които (са) вече коментирали неща за него. Той е страхотен играч. Той е един от най-добрите, ако не и най-добрият, играл някога играта, и продължава да го прави.”

Това означава, че въпреки желанието на някои Лефтуич и Боулс да бъдат уволнени, те няма да отидат никъде след тази победа.

Buccaneers все още имат големи проблеми. Офанзивната линия продължава да е калпава, което е основната причина Брейди и нападението да продължават да разчитат силно на опити за бърз пас. Това също е голяма причина, поради която Тампа Бей беше само 5 от 16 по преобразуване на трети надолу преди последните им две офанзиви, когато преминаха в режим без сбирка.

Но тази победа се почувства като победа, променяща сезона. Съблекалнята беше оживена за първи път този сезон, Брейди отново се усмихваше на пресата след мача и имаше чувството, че цялата тежест е свалена от раменете на Тампа Бей, след като победи същия отбор, който ги победи на същия този стадион по време на миналия плейоф година.

Bucs може да не са фаворитите за спечелването на Super Bowl LVII, но не трябва да бъдат изключвани от това.

С Брейди начело, този отбор винаги има шанс.