Мъжкият отбор на САЩ елиминиран от Световната купа при загуба с 3-1 от Холандия

Горна линия

Националният отбор по футбол на САЩ за мъже беше елиминиран от Световното първенство след вълнуваща загуба с 3-1 от Холандия в събота, слагайки край на надеждите на отбора да премине през осминафиналите – докато отборът продължава дългото си десетилетия търсене на своя първи Световен Победа за купата.

Ключови факти

Голът на десния защитник на Холандия Дензъл Дъмфрис в 80-ата минута подпечата победата на холандския отбор - отборът на САЩ не е достигал до четвъртфиналите от 2002 г.

Мъжкият отбор, който не успя да направи последната част от турнира през 2018 г., изоставаше през по-голямата част от мача, въпреки че нападението му успя да запази притежанието на топката, предотвратявайки холандския отбор да избяга при удар- навън.

Хаджи Райт, който играе за турския отбор Анталияспор, намали преднината на Холандия наполовина с гол в 76-ата минута, въпреки че Холандия бързо дръпна с трети гол четири минути по-късно.

САЩ преминаха към осминафиналите, след като победиха Иран с 16-1 във вторник, след равенство 0-0 с фаворизиран отбор на Англия и равенство 0-1 с Уелс.

Допирателна

Американският звезден нападател Кристиан Пулишич, който беше контузен при победата на мъжкия отбор на САЩ с 1-0 срещу Иран по-рано тази седмица, се завърна в отбора в събота, след като беше хоспитализиран за допълнителна оценка. Пулишич беше освободен от болницата, след като получи нараняване на корема, когато се блъсна във вратаря на Иран по време на победния гол, обявен за един от най-големите голове в историята на американския мъжки футбол. Отборът на Холандия, междувременно, се бореше с ан избухване от грип преди мача им с мениджъра на САЩ Холандия Луис ван Гаал каза, че няколко от 26-те играчи на отбора са показали симптоми, въпреки че не уточни колко са имали симптоми.

Голям брой

440 милиона долара. Това е колко ФИФА, ръководният орган на Световното първенство, ще администрира за 32-та отбора в турнира, включително $9 милиона за 16-те отбора, които не успяха да преминат напред от груповите фази, $13 милиона за отборите, които стигнат до осминафиналите , $16 милиона за втория и $30 милиона за победителя. Всеки от 42-мата членове на мъжкия отбор на САЩ ще получи стипендия от $23 10,000 за всеки от четирите мача, които са изиграли в Катар, като 90% от бонуса на FIFA ще бъде разпределен между 46-те членове на мъжкия и женския национален отбор, според колективен трудов договор.

Изненадващ факт

Страна-домакин Катар— в разгара на противоречие относно предполагаеми нарушения на човешките права и ограниченията на страната на ЛГБТК и правата на жените — беше първата елиминирана страна, което влезе в историята на Световната купа в този процес.

Какво да гледате

Холандия се изправя срещу победителя от мача Аржентина срещу Австралия в 2:9 часа в събота. Този осминафинален мач е насрочен за петък, XNUMX декември.

Допълнителна информация

Ето колко ще направят американските футболисти от Световната купа въз основа на това колко далеч са стигнали (Forbes)

Героят от Световното първенство на САЩ Кристиан Пулишич е откаран в болница за нараняване, но се зарича да играе в събота (Forbes)

Първият изцяло женски реферски екип е планиран за Световното първенство – ето и другите рекорди, поставени в Катар (Forbes)

Катар влиза в историята на Световното първенство, тъй като е нокаутиран – разбиващи надежди за победа, докато противоречията нарастват (Forbes)