Американският футболен герой Кристиан Пулишич е освободен за съботния мач с Холандия

Горна линия

Американският нападател Кристиан Пулишич получи разрешение да играе в съботния осминафинален мач от Световното първенство между САЩ и Холандия, според Американски футбол, след като беше ранен докато отбелязвайки единствения гол в задължителния мач срещу Иран във вторник.

Ключови факти

Пулишич получи контузия на таза, когато се сблъска с вратаря на Иран – нараняване, което той описа като „много болезнено“.

Пулишич за кратко продължи да играе след попадението в 38-ата минута, но очевидно беше възпрепятстван от него, което накара екипа на US Soccer да го изтегли от играта на полувремето и да го изпрати него в болница.

Дори докато беше хоспитализиран, Пулишич каза, че няма планове да пропусне мача в събота, споделяйки празнична публикация в Snapchat, казвайки: „Така че... гордея се с моите момчета, ще бъда готов в събота, не се притеснявайте.“

Основен фон

Обстоятелствата около гола на Пулишич и цената, която той плати за него, моментално го превърнаха в един от най-известните резултати в историята на американския футбол. САЩ трябваше да спечелят мача във вторник, за да осигурят достатъчно точки, за да продължат към осминафиналите след като получих равенства в другите им мачове от груповата фаза срещу Уелс и Англия, въпреки силното представяне, докато Иран щеше да премине само с равенство. Отборът се отправя към съботния мач срещу Холандия като аутсайдер, след като холандският отбор се класира за финалните 16 с победи над Сенегал и Катар, заедно с равенство срещу Еквадор. Форматът за останалата част от Световното първенство е турнир с директни елиминации, като победителите от осминафиналите се класират за четвъртфиналите.

Изненадващ факт

Това е седмият път, когато мъжкият футболен отбор на САЩ се появява в елиминациите на Световно първенство, където те са спечелили само един мач досега в историята на отбора – победа с 2-0 над Мексико в осминафиналите през 2002 г.

Голям брой

Най-малко 294,348 XNUMX долара. Ето как много пари за всеки играч на отбора на САЩ е настроен да се прибере от това Световно първенство. Ако продължат до четвъртфиналите, заплатата достига до $382,609.

Допълнителна информация

Героят от Световното първенство на САЩ Кристиан Пулишич е откаран в болница за нараняване, но се зарича да играе в събота (Forbes)

Ето колко ще направят американските футболисти от Световната купа въз основа на това колко далеч са стигнали (Forbes)

САЩ побеждава Иран — напредва към осминафиналите на Световната купа (Forbes)

САЩ изравни Уелс в първия мач от Световната купа (Forbes)