Vikings Forge записват завръщане срещу Colts след брутално първо полувреме

Минесота Викингс вписаха името си в книгата с рекорди на НФЛ, изковавайки най-голямото завръщане в историята на лигата при победата си с 39-36 над Индианаполис Колтс. Това е значително постижение, което надмина запомнящото се завръщане от 32 точки на Бъфало Билс през 1992 г., когато победиха Хюстън Ойлърс в грандиозен плейофен мач.

Имаше радост и празнуване на US Bank Stadium, когато голът от 40 ярда на Грег Джоузеф премина право и вярно през гредите, завършвайки епопеята с удивителен знак. Феновете бяха в делириум, а играчите бяха почти толкова щастливи.

Без значение какво ще се случи до края на сезона, Vikings 2022 винаги ще имат „Завръщането“ в автобиографията си.

Куотърбекът Кърк Казънс беше развълнуван в края на играта и ролята му в подаването за 460 ярда и 4 тъчдауна. „Такова нещо не се случва на обикновените хора“ Казънс каза. „И така, аз съм горд.“

След като всички 'attaboys' изчезнат в далечината, реалността на съботния мач ще удари дома. Упоритата, решителна игра през второто полувреме е едно, но начинът, по който викингите излязоха в началото на мача и начинът, по който бе оспорвано първото полувреме, беше съвсем друго.

Беше ужасно усилие от началния удар до последните секунди и това също не бива да се забравя. Противникът очевидно е един от най-лошите отбори в NFL. Откакто собственикът Джим Ирсей уволни Франк Райх и нае неопитния Джеф Събота за треньор на отбора през ноември, Колтс направиха серия от неудобни опити, които ги оставиха близо до дъното на лигата.

Да, Colts спечелиха 4 мача този сезон и има отбори като Texans, Bears и Broncos, които имат по-лоши резултати, но е трудно да си представим отбор, който всъщност играе по-слабо от Colts.

Този отбор влезе и победи викингите в продължение на 30 минути. Беше ясно от времето, когато Далис Флауърс върна началния удар на 49 ярда, че отборът на старши треньора Кевин О'Конъл не беше готов за игра. Тъй като Викингите показаха подобна липса на подготовка в предишния си мач срещу Детройт Лайънс, това е много тревожно.

Едно е да изостанеш от надигащите се лъвове на пътя, но съвсем друго е да бъдеш бит у дома от слабаците от Индианаполис.

Просто всичко се обърка през първото полувреме. Колтс трябваше да изиграят почти цялото полувреме, без да бягат назад Джонатан Тейлър, но успяха да се движат нагоре и надолу по терена с Мат Райън, Зак Мос, Деон Джаксън и Майкъл Питман, които нанасяха щетите. Това не е точно еквивалентът на NFL на Murderers Row. Райън е възрастен човек, работещ от изпарения, а другите са просто Средни Джо, които не би трябвало да могат да отстояват своята колективна воля.

Специалните отбори се провалиха гръмко, с блокиран удар, довел до тъчдаун, а Казънс допринесе за катастрофата през първото полувреме с прихващането си през втората четвърт, което беше върнато на 17 ярда за тъчдаун от свободния защитник Джулиан Блекмън.

Надеждите в средата на сезона, че Vikings ще продължат да трупат победи и ще бъдат законен претендент да представляват NFC в Super Bowl, изчезнаха. Въпреки 10-те си по-ранни победи, те бяха изгубили пътя си. Защитата редовно се натиска и беше сред най-отстъпчивите единици в лигата и никой не ги смяташе за легитимна заплаха да направят нещо друго, освен да загубят в първия или втория кръг на плейофите.

Но тогава се случи второто полувреме и викингите направиха нещо, което никой друг отбор от НФЛ не беше правил досега. Казънс беше издръжлив и доста брилянтен в управлението на отбора. Далвин Кук се втурна за 95 ярда и неговият брилянтен тъчдаун от 64 ярда, след като улови подаване от екрана в четвъртата четвърт, беше отличителната игра на завръщането. Кей Джей Осбърн изигра най-добрия мач в кариерата си, а Джъстин Джеферсън беше обичайното си грандиозно аз.

Защитата най-накрая се утвърди, тъй като защитник на линията Ерик Кендрикс имаше 12 борби и едно изхвърляне, За'Дариус Смит форсира 2 топки, Даниел Хънтър имаше 1.5 изхвърляния и Чандън Съливан беше навсякъде по терена. Трябваше да му се припише заслугата за вкарването на изравнителния тъчдаун, когато възстанови удар и го върна в крайната зона, но официалните лица спряха играта, защото разбраха, че Джаксън е паднал от контакт. Дори не беше близо.

Това беше победа, която спечели място в книгата с рекорди и закрепи дивизията. Това не изтри многото проблеми, които има този отбор, но той ще живее с години.

Това е нещо, върху което да се гради, след като остават само още 3 мача от редовния сезон.