Vikings Rally Past Bills през 2022 г. Игра на годината

Поредицата от победи за викингите е седем и се увеличава, но това не беше обикновена победа. Вместо това, викингите влязоха в дома на насилниците, понасяха злоупотреби в продължение на три четвърти и след това разчитаха на умения, скорост, смелост и издръжливост, за да измъкнат невероятна победа с 33-30 над Бъфало Билс.

Вече се нарича Игра на годината, а когато става дума за драма, шокираща стойност и безупречно умение, може да се окаже най-добрата игра през редовния сезон през 2022 г.

Билс и техните фенове се наслаждаваха доста на този мач с наближаването на четвъртата четвърт. В края на третия, Бъфало имаше аванс от 27-10 след гол от игра на Тайлър Бас. Изглеждаше, че мачът ще бъде победен в полза на домакините.

Но в играта след началния удар Далвин Кук пробяга 81 ярда за тъчдаун, изпреварвайки Билс до енд зоната в най-дългия пробег в кариерата си. Дефицитът от 10 точки към четвъртата четвърт беше много по-добър от 17.

CJ Ham нахлу в ендзоната от 3 ярда с оставащи 4:34, за да даде истинска надежда на Vikings. Те трябваше да са в рамките на три точки, но Грег Джоузеф направи опит за допълнителна точка от дясната вертикална позиция, оставяйки дефицита 27-23.

След като защитата на Vikings форсира три и аут, играта започна сериозно. Минесота започна със своите 24, а викингите се изправиха срещу 4th-и-18 от собствените си 27 при 2-минутно предупреждение. Тогава Джъстин Джеферсън (10-193-1) направи улов на живота си, като се надигна, докато беше покрит с одеяло, и премина с улавяне с една ръка на подаване на Кърк Казънс, докато падаше на земята, без да позволява на топката да докосне земя фирма. Играта спечели 32 ярда за викингите.

Докато шофирането продължаваше, викингите, друг пропуск от братовчеди към Джеферсън даде на викингите 1st-и-гол на 3. Сметките отказаха да пуснат викингите в крайната зона и когато Казънс беше спрян на 4th-надолу игра на около шест инча от голлинията с оставащи 41 секунди изглеждаше, че Билс ще издържат.

Викингите нямаха таймаути, но Билс нямаше да паднат на колене, тъй като Джош Алън щеше да получи удара в собствената си крайна зона. Вместо да вземе удара и да се измъкне с ярд или два, Алън изпусна удара и защитник на линията Ерик Кендрикс го върна в крайната зона за резултата зелена светлина.

Въпреки че това чудотворно събитие изглеждаше като печеливш тъчдаун, не беше. Билс се бориха за изравнителен гол от игра в последната игра от регламента. Бъфало се възползва от грешката на длъжностно лице по време на удара, тъй като Билс бяха кредитирани с ключов прием на Гейб Дейвис, когато топката падна на земята. Повторението не беше ангажирано, но NFL призна, че е трябвало да бъде.

Капитаните на Кевин О'Конъл направиха опашка при хвърлянето на монета и това даде на викингите топката в началото на продължението. (Бележка за себе си – винаги плащайте опашки.) Още веднъж викингите управляваха полето и изглеждаше, че ще спечелят с тъчдаун, когато имаха 1st-и-гол от линията на 2 ярда. Защитата на Бъфало обаче се вдигна още веднъж и О'Конъл трябваше да се задоволи с гол от игра на Джоузеф.

При последвалото притежание той Билс изглеждаше на път или да изравни гола от игра, или да спечели играта с тъчдаун, но Алън хвърли топката в движение и Патрик Питърсън направи второто си прихващане в играта, за да даде на викингите още едно W .

Това беше ликуване за отбор, който сега е с 8-1, но все още се понижаваше преди победата в Западен Ню Йорк. Наблюдатели ветерани се запитаха защо викингите не можаха да спечелят никоя игра освен първия си сезон с повече от един резултат, а също и кого са победили.

След обрат от 17 точки срещу един от най-добрите отбори в лигата на гости, викингите отговориха на поне един от тези въпроси.

Никой не беше по-щастлив от Питърсън, който се радва на прераждане в Минесота и беше щастлив да отговори на критиците. „Не се опитваме да им докажем, че грешат. Ние просто искаме да продължим да доказваме, че сме прави всеки път, когато стъпим на терена.” каза Питърсън. „Ако не сме добър футболен отбор, как бихте могли да се върнете от този дефицит? Вижте ни сега.”

Викингите са добър отбор и в момента изглеждат страхотен. Но има нов тест всяка седмица в НФЛ и докато Викингите започнат в Седмица 11 срещу Каубоите, славата от техния триумф над Билс ще бъде спомен. Те ще трябва да го докажат отново на US Bank Stadium и през следващите седмици.

Целта е да сме най-добрият отбор в началото на февруари. Просто е сляп оптимизъм да се каже, че точно това ще се случи, но повече от половината от сезона изглежда, че викингите имат повече от шанс на ударник да постигнат тази цел.