Това, което каза треньорът на ФК Барселона Шави Ернандес, е „едно от най-нечестните“ неща, на които някога сте ставали свидетели

Главният треньор на ФК Барселона Шави Ернандес се обърна към едно от „най-нечестните“ неща, които е виждал във футбола.

Отборът на легендарния полузащитник се радваше на победа с 2-0 над Кадис в неделя на Камп Ноу, което запази преднината си от осем точки пред горчивия съперник Реал Мадрид на срещата на върха в Ла Лига.

Победата стана възможна благодарение на гол и асистенция на Серхи Роберто, който отбеляза, след което постави Роберт Левандовски за брилянтни няколко минути наближаващо полувремето.

След съдийския сигнал за пълното време, Шави защити своя съученик, възпитаник на Ла Масия, който замени контузения Педри по време на първия мач от плейофите на Лига Европа в четвъртък и е готов да титуляр в реванша на Олд Трафорд тази седмица.

„Критиката към Серхи Роберто е една от най-несправедливите, които съм виждал“, каза Шави.

„Той винаги се представя добре, където и да играе, никога не се оплаква, има грандиозно отношение. Той е страхотен капитан, той е безкористен и е Барса докрай“, добави Шави.

Въпреки че Шави може би е преувеличавал малко тук, имайки предвид неговите 30 и нещо години в играта, откакто беше открит от Барса като тийнейджър, невъзможно е да не забележите омразата, която Роберто получава от определена част от фен базата онлайн.

Победата над Кадис сигурно е затруднила гледането на някои привърженици на Twitter, които очакват Роберто и подписването на Феран Торес за 55 милиона евро (58 милиона долара).

Въпреки солидната статистика на Роберто, Торес бе избран за Играч на мача и смята, че първото полувреме е най-добрите 45 минути, които е играл с фланелката на Барса, откакто се присъедини от Манчестър Сити през януари 2022 г.

За разлика от Ансу Фати, Торес се възползва максимално от възможността си да блесне в рядък старт пред Рафиня, което Шави забеляза.

„Той направи крачка напред, за да спечели увереност“, призна старши треньорът.

Торес обаче предпочете да се съсредоточи върху усилията на отбора в собственото си интервю след мача, като каза, че удобната преднина на каталунците в таблицата на лигата „е отражение на това как работихме“.

„Работим много здраво от началото на сезона и сега сме в страхотен момент“, каза още той.