Кой ще се засили и ще заеме мястото в халфовата линия на Педри във ФК Барселона?

ФК Барселона загуби повече от контрола на Камп Ноу от чуждестранни фенове и реванш от четвъртфиналите на Лига Европа с поражението с 3-2 в четвъртък от Айнтрахт Франкфурт.

Закачен на полувремето, Педри ще отсъства за всичко до осем седмици, след като разкъса мускул на бедрото си по време на първите 45 минути, което означава, че Blaugrana също загубиха най-добрия си плеймейкър, който с три гола в пет мача беше под формата на мехури преди последното му излизане.

„Днес е труден, но няма нищо друго освен да гледам напред“, написа 19-годишният младеж в социалните мрежи, като каза, че е „безкрайно благодарен за обичта, която получих през последните няколко часа“.

„С вашата подкрепа съм сигурен, че ще се върна още по-силен. Сега повече от всякога, нека подкрепим отбора и... FORÇA BARÇA!“, завърши той.

Сега остава въпросът кой ще се засили в негово отсъствие, тъй като второто място Барса се стреми да запази топлината на лидера в Ла Лига Реал Мадрид, с когото изостава с 12 точки, но също така, по-реалистично, иска да заключи автоматичната квалификация за Шампионска лига.

СПОРТ естествено да посочи Гави и казвам че му е дошло времето. Трети в общия брой участия (39) в отбора и изпреварен само от Френки де Йонг (40) и капитан Серхио Бускетс (43), 17-годишният явно има доверието на треньора на първия отбор Шави и би бил идеален за партньор на бившият национал на Холандия пред последния се завърта в центъра на парка.

Същият вестник води битката за вакантното място между Гави и другата му звезда за 2021 г. Нико Гонзалес, който стана втора струна звезда от началото на годината на часовника на Шави, но все още има 1,831 минути в 38 мача срещу 2,445 минути на Гави. същевременно отбеляза два гола и две асистенции.

По-надолу по реда на кълване са още два продукта на La Masia в Riqui Puig и Sergi Roberto. Докато Роберто имаше проблеми с контузиите този сезон и в момента се възстановява от удар, Пуиг е един от само двамата играчи заедно с Бускетс, които не са били на операционната маса през този сезон, все още е ясно, че нито Шави, нито неговият предшественик Роналд Куман противодейства му, като отбеляза само 380 минути в 14 излета, като само две от тях бяха титуляр.

След като остават осем мача от сезона, остава да се види кой в ​​крайна сметка ще получи одобрението или ако Шави се завърти, за да види кои са най-добрите му опции за 2022/2023.