Защо ръководителите на Канзас Сити се борят срещу Синсинати Бенгалс

Синсинати Бенгалс нокаутираха Канзас Сити Чийфс, тежката категория на AFC, три пъти през календарната 2022 година.

Как Chiefs са 0-3 срещу Bengals, но 21-5 срещу всички останали от деня на откриването на 2021 г.?

„Те просто имат добре сглобен отбор“, каза куотърбекът на Chiefs Патрик Махомес. „Те имат плеймейкъри навсякъде. Те са добре тренирани. Имат добра защита.”

Тази недооценена защита включва силна отбранителна линия, водена от Трей Хендриксън и Сам Хъбард на ръба и DJ Reader и BJ Hill отвътре.

Хендриксън постигна три удара на куотърбека в неделя и това е причината Бенгалс да го подпишат с четиригодишен договор за 60 милиона долара преди миналия сезон, а Ридър с четиригодишен договор за 53 милиона долара година преди това.

Поради тази отбранителна линия, те могат да генерират натиск с четири и не трябва да правят блиц. А възмущението на Mahomes често е рецепта за катастрофа.

Влизайки в Седмица 11, Mahomes е бил блицнат само с 19% от своите пропуски в кариерата си, единствените куотърбекове, които са изправени пред блиц процент под 22% от 2018 г., според Zebra TechnologiesЗБРА
.

Бенгалс имат двама от най-добрите защитници в лицето на Вон Бел и бъдещия свободен агент Джеси Бейтс III и корнербек Майк Хилтън, чийто размер 5-9, 184 паунда противоречи на физическия му стил на игра. (Хилтън - като Хендриксън и Ридър - беше добавен към защитата през последните три извън сезона и им помогна да ги насочат към Super Bowl LVI.)

За да стигнат до тази Super Bowl, тези многофункционални защитници им позволяват да смесват покрития в неделя и да отнемат дълбокия пас и да използват „сигурен крадец“, който се премести веднага в опит да обърка Mahomes в миналогодишния мач на AFC Championship.

„Те изпуснаха осем и играха с мъжко покритие и имаха крадец, който се търкаляше там“, каза старши треньорът на Chiefs Анди Рийд. „И те се представиха добре.“

В нападение Bengals имат два очевидни инструмента, за да свалят Chiefs: отличен куотърбек и елитен приемник.

Подобно на Mahomes, куотърбекът на Bengals Джо Бъроу превъзхожда блиц. И защитата на Chiefs през целия сезон абсолютно разчиташе на блицинг, за да се опита да ускори куотърбека, което го направи лош мач.

Резултатът беше доста безупречна игра на Бъроу, който хвърли само шест неизпълнения, включително a лошо падане от Тайлър Бойд, с 31 опита за пас при победата с 27-24 в неделя, като отбеляза три тъчдауна.

„Те имат страхотен куотърбек, който е спечелил много футболни мачове“, каза Махоумс. „Той е човек, който се състезава до самия край.“

Мишената на Бъроу и бивш съотборник от LSU отново изгори Chiefs, както е правил в минали години.

Въпреки че той изпълни тъпа подигравателна дузпа, Чейс поведе всички приемници с 97 ярда в последната победа на Bengals. И когато Бенгалс абсолютно трябваше да има първи спад - 3-ти и 5 с 2:55 оставащи, докато поддържаше преднина от три точки - той реализира срещу новобранеца Трент Макдъфи.

Чейс е известен убиец на Chiefs, който ги изгори за 11 улавяния, 266 ярда и три тъчдауна в миналогодишната победа в редовния сезон.

Докато вариант номер 1 на Бенгалс си проправяше път с Чийфс, вариант номер 1 на Чийфс, Травис Келс, имаше най-лошия си мач от този, който беше грандиозен сезон.

Той нямаше уловки през първото полувреме и неговият пробив в четвъртата четвърт доведе до стремежа на Бенгалс към печелившия резултат.

„Опитват се да отведат Травис“, каза Махомес.

Бенгалс също знаят, че трябва да сте методични в атака, за да държите Махомес извън терена. Те пуснаха топката 34 пъти и реализираха седем от 11 трети дауна, което им позволи да спечелят времето за притежание и да ограничат Chiefs до само 54 игри в неделя. (Те също имаха още шест минути притежание на топката в мача за шампионата на AFC.)

„Видяхте нарушението“, каза Махомес. „Въпреки че имат тези плеймейкъри, те ще отделят време и някак ще използват часовника.“

Това помогна на Bengals да спечелят играта, която Chiefs бяха оградили в календара си.

Крис Джоунс, който беше отличен на вратата преди края на първото полувреме, дори нарече загубата от Бенгалс за край на миналия сезон „движещата сила“ на неговия извън сезона.

„Очевидно всеки път, когато някой ви победи предходната година, вие искате да го победите“, каза Махоумс, „особено в игра, в която те победиха нас, за да отидем на Супербоул.“

Вместо това Chiefs отново загубиха от Bengals с три разлика - същата разлика като всяко от предишните им поражения.

Рийд посочи тази разлика от три точки, като отхвърли всякакви приказки, че Бенгалс изглежда имат номера на Чийфс.