Шави се обръща към яростта на Рафиня при смяната и контузията на Педри след трилъра ФК Барселона-Манчестър Юнайтед

Мениджърът на ФК Барселона Шави Ернандес говори за гнева на Рафиня при смяната и контузията на Педри в Трилър от плейофите на Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед.

Бразилецът изравни за 2-2 в първия мач на "Камп Ноу", а също така направи асистенция за откриването на Маркос Алонсо.

Разбираемо тогава, той не можа да скрие гнева си от това, че беше закачен за Феран Торес около 10 минути след края, за което Шави беше попитан след мача след пата.

„Разбирам гнева на Рафиня. Направих го за доброто на отбора, никога не правя промени, за да се насоча към някого“, каза Шави.

„Той ми се извини, но не е нужно. Винаги изисквам от играчите си амбиция и той беше [амбициозен]. Освен това ме притесни, когато ме смениха“, обясни легендарният полузащитник, като намина към собствените си игрови дни.

„Той ми се извини и аз му казах, че всичко е наред. Вие може да го видите като нещо негативно, но аз виждам обратното.

Притеснително за Шави, един от най-добрите му плеймейкъри в центъра на парка, Педри, накуцука преди полувремето с удар и може да бъде под въпрос за реванша на Олд Трафорд.

„Забеляза дискомфорт в квадрицепсите. Ще видим как е той утре и какво ще кажат тестовете“, каза Шави.

Мениджърът похвали опозицията и нарече Юнайтед „трудолюбив и физически страхотен отбор“.

„И двата отбора имаха шансове. Особено ние успяхме да отбележим победния гол. Вече казах, че равенството ще се реши на "Олд Трафорд" и така ще бъде", каза Шави.

„Притиснаха ни добре. Това е отбор, който печели много физически дуели. Беше ни трудно да изкараме топката, но продължихме да натискаме добре след загубата. Юнайтед има страхотни футболисти. Настоявам: играхме страхотен отбор“, подчерта Шави.

Въпреки че Шави смяташе, че Барса трябваше да има дузпа, 2-2 вероятно беше справедлив резултат тук в мач, в който Юнайтед доминираше в края на първото полувреме, а Барса в заключителните етапи на второто.

За пореден път обаче Шави демонстрира отлични умения за управление на мъже в начина, по който се справи с поведението на Рафиня и без съмнение насърчи крилото да играе дори по-добре, отколкото се виждаше в демонстрация, която му донесе най-големите овации от каталунската публика досега четвъртък вечер.