Шави Ернандес отново демонстрира експертно управление по време на играта във ФК Барселона с тази промяна

Шави Ернандес отново демонстрира отлично управление по време на мача с промените, които направи по време на вълнуващата победа на ФК Барселона с 3-2 при гостуването с Леванте в Ла Лига в неделя вечерта.

Въпреки че дадоха три дузпи, последният удар с глава на Луук де Йонг в дълбочина в добавеното време означаваше, че "блауграна" успя да постигне първия си триумф на Естади Сиутат де Валенсия от 2018 г. насам по време на юздата на Ернесто Валверде.

Оттогава Барса също има четирима треньори, но отново проницателна промяна от Шави Ернандес, негова втора за четири дни, преобърна баланса на мача на главата, когато чиповете паднаха.

В четвъртък, срещу Айнтрахт Франкфурт в пламенния Дойче Банк Парк, каталунците също губеха с 1-0 в своя четвъртфинален сблъсък на Лига Европа в първа лига.

След това през второто полувреме Шави изведе Усман Дембеле и Френки де Йонг, които обърнаха съдбата на Блауграна и започнаха хода, при който Феран Торес изравни. Поради това Барса сега влиза в реванша на Камп Ноу тази седмица с равновесие и с напълно различно настроение от това, което все още изоставаха.

Това камео беше достатъчно, за да започне двойката снощи. Но отново с 1-0 зад гърба на Барса и Леванте, който беше на път да изпълни втора дузпа, която бе пропусната, Шави прецени как може да удължи серия от 14 мача на Барса без загуба до 15 и представи Педри и Гави.

За нула време двойката се комбинира, за да открие Дембеле, който след това направи 11-ата си асистенция за сезона за мач Карим Бензема и Лионел Меси когато Пиер-Емерик Обамеянг отправи центриране с глава.

Само четири минути по-късно Гави направи сензационен слалом по дясното крило на Дембеле и избра Педри, за да забие третия си гол в пет мача, когато Барса завърши своето завръщане.

За съжаление трета дузпа за Леванте означаваше, че домакините изчистиха резултата, но ударът с глава на Луук де Йонг при смъртта означаваше, че Барса се прибра с три точки.

„Положихме огромни усилия, но не играхме добре през първото полувреме“, отбеляза Шави след това. „Трябва да бъдем самокритични. През второто полувреме бяхме по-добри и имаме Луук и [Марк Андре] тер Стеген, които правят разликата.”

„[Това са] три златни точки, за да останем в битката, все още сме втори и не можем да се изплъзнем. Без да играем добре, спечелихме“, завърши треньорът.

Но благодарение на проницателното му управление по време на игра Барса все още има шанс за удар в Ла Лига и остава фаворит на континента.