Шави разкрива удара на Френки Де Йонг в подколенното сухожилие след смяна при победата на Валенсия

Старши треньорът на ФК Барселона Шави Ернандес разкри новини за контузия, която е получил неговият звезден полузащитник Френки де Йонг, на своята пресконференция след мача след Победа с 1-0 над Валенсия в Ла Лига.

Холандецът беше заменен от Франк Кеси на полувремето, което първоначално се твърдеше, че е техническо решение на брата на Шави Оскар Ернандес от различни издания.

Оскар Ернандес води "блаугранас" поради наказание, което Шави получи при шокиращата загуба от Алмерия миналата неделя.

Поради това легендарният бивш номер '6' беше накаран да гледа действието от трибуните на Камп Ноу и видя как неговият отбор от 10 човека страда по пътя си към три точки.

първоначално критичен към неуспеха на неговата страна да приложи мачовете си в интервю непосредствено след мача, Шави беше попитан защо Де Йонг беше заменен в интервала на неговата пресконференция след мача.

„Френки имаше проблем с подколянното сухожилие, той вече беше уморен от Бернабеу“, Шави каза, във връзка с победата като гост с 1-0 в четвъртък над Реал Мадрид в първия полуфинален мач от Купата на Краля.

„Няма контузия, но това са проблеми, които могат да се влошат, сменихме го на полувремето, за да бъдем предпазливи“, настоя той.

Сега ще се надяваме от Шави и Кулерс по света, че Де Йонг наистина все още е във форма. Ако не, той ще се присъедини към нарастващ списък с контузени, който вече включва хора като Педри, Усман Дембеле и Робърт Левандовски.

Получавайки удари по различно време от началото на 2023 г., се казва, че триото е отбелязало завръщането си в домакинската част от Ел Класико на 19 март срещу Мадрид в Ла Лига.

Срещата може да реши надпреварата за титлата, като Барса има 10 точки пред Реал Мадрид, докато Лос Бланкос не се изправят срещу Реал Бетис късно вечерта в неделя.

Де Йонг има цели седем дни за почивка, ако се наложи и ще бъде крайно необходим за следващото излизане на каталунците преди споменатото Класико.

Това изправя Барса срещу Атлетик Билбао на Сан Мамес, в това, което обикновено е един от най-тежките гостуващи мачове в испанския футбол, играни пред буйна публика.