Матю Джудън унищожи франчайз рекорда на New England Patriots чрез пет мача

След като New England Patriots се завърнаха към червените фланелки за връщане в неделя следобед на Gillette Stadium, червените ръкави останаха за номер 9.

Както и поредицата.

Матю Джудън удари куотърбека на Детройт Лайънс Джаред Гоф, за да форсира удар през втората четвърт. Това отбеляза петата поредна игра с уволнение на ветерана извън линията. И това го направи първия играч в историята на франчайза, записал поне по един във всеки от първите пет мача от редовния сезон, прекъсвайки равенството с Патриотите и избрания в Залата на славата на професионалния футбол Андре Типет от 1986 г.

„Аз съм тук просто, за да печеля игри, честно“, разсъждава Джудън по време на своя пресконференция след мача. „Поставяне на рекорди, това е хубаво. А името ви да бъде запомнено или извикано, това е прекрасно и затова играем тази игра като индивиди. Но аз винаги съм в отбора.”

Щеше да има шести сак от падането, записано преди полувремето във Фоксбъро. Резултатът беше шест точки за него.

След като победи левия такъл Тейлър Декър около едната страна, Judon победи Penei Sewell с десен такт около другия да съблече футбола на четвъртия надолу. Безопасният Кайл Дъгър възстанови удара и го върна на 59 ярда за тъчдаун, докато преднината на Нова Англия се увеличи до 13 пред Детройт. Тази преднина скоро се разшири до 29, тъй като гостуващото нарушение, което влезе с преднина в НФЛ по отбелязани точки, завърши затвора 0-за-6 на четвърто място.

„Като защита искате натискът върху вас“, добави Джудън. „Независимо дали е в четвъртата четвърт и имате нужда от спиране, или игра на четвърта надолу, вие искате напрежението върху вас. Приемаме това като защита и имаме отигравания, които плащаме и добавяме, за да ми позволи просто да си тръгна. И тогава понякога получавам игра или цикъл, неща от този характер, но когато получа тези обаждания или ги чувам, аз съм развълнуван. Не приемам нито една игра за даденост. Играя на пълна скорост, пълен наклон, но когато знам, че трябва да продължа, това е малко допълнително излизане от линията, само защото знам, че защитата ми пази гърба ми.“

Judon спечели третата си поредна победа Pro Bowl селекция през 2021 г., след като пристигна с четиригодишен договор на стойност 54.5 милиона долара, включващ напълно гарантирани 30 милиона долара. Продуктът на Division II Grand Valley State направи това за известно време поставяне на ръб както и връх в кариерата с 12.5 чувала.

Сега на 30 години Джудън има 18.5 сака в 22 мача с Нова Англия. Той също така е с 53 уволнения, откакто влезе в лигата в петия кръг на драфта през 2016 г.

„Казах на него и на Трент [Браун] в предсезона, че техните физически способности са различни от тези на всички останали в отбора“, безопасността на Патриотите и капитанът Девин Маккорти заяви пред репортери в неделя. „Като например, те могат да вземат възрастни мъже и да ги преместят. И ако те излизат седмица след седмица и задават тона, това определя тона в нападение и защита наистина за целия мач. Мисля, че Джуд го направи.

За Джудън кампанията за 2022 г. започна с победи срещу Туа Таговайлоа от Маями Долфинс, Мичъл Трубиски от Питсбърг Стийлърс, Ламар Джаксън от Балтимор Рейвънс и Аарон Роджърс от Грийн Бей Пакърс. Той беше кредитиран от Професионален футбол за допълнителни седем изпреварвания и четири удара на противникови подаващи през този период.

Максималната му стойност от $16.5 милиона е на върха в списъка. От септември до октомври не беше трудно да се разбере защо.

„Judon имаше още един страхотен ден“, каза старши треньорът Бил Беличик след Нова Англия подобрен до 2-3. „Отново, той е много физическо присъствие за нас в края на линията.“