Резултат, оценки на играчи и какво научихме

ФК Барселона отвори разлика от 11 точки на върха в Ла Лига, като победи Виляреал с 1-0 като гост в неделя вечер. Ето резултата, оценките на играчите и какво научихме.

Виляреал 0 – 1 ФК Барселона

Педри, 18

Марк-Андре Тер Стеген

Затвори ъгъла за удар на Хосе Луис Моралес в края на първото полувреме. Но както се видя срещу Севиля, нямаше много работа поради това колко добре функционира задната му линия като цяло. 7

Алехандро Балде

Пусна лоша топка през наказателното поле през първото полувреме, но беше силен в шпагата. Започна втората част с прекрасен слаломен дрибъл в зоната на Виляреал. Не толкова впечатляващ, колкото Жорди Алба миналата седмица, но все пак стабилен. 7

Андреас Кристенсен

Солидно от датчанина както винаги. Изглеждаше, че няма наистина големи моменти, за които да говори, но винаги беше на точното място в точното време, за да потуши всяка потенциална опасност, както се видя с блокада на добавеното време от заплашителен пас близо до неговото 18-ярдово поле. 7

Роналд Арауджо

Наречен „непобедим“ от коментаторския екип на Movistar, когато проследява обратно, за да потуши ход на Йереми Пино и да изчисти опасността в рамките на 10 минути. Взе жълт картон за топка с мека ръка и ще пропусне следващия мач. Но всяка заслуга, която той загуби за това, беше изкупена с още едно отлично изчистване, за да попречи на Пино да вкара около часа. Той имаше номера на испанския национал цяла нощ. 9

Жул Краун

Направи ястие от изчистване, което изигра Хосе Луис Моралес в наближаващото полувреме, въпреки че пасът на Педри не беше най-добрият. Блокира опасно центриране в средата на второто полувреме и още едно при смъртта. 7

Френки де Йонг

Започна с тихи начални 20 минути, след което постепенно пое играта. Започна движението, което доведе до гола на Педри и също така постави Левандовски с прекрасен загребен чип. Неговите шест прихващания и силни борби означаваха, че той осигури физическия пулс на Барса, а не просто диктуваше темпото с разиграването си. Създаде най-много положения през първото полувреме и завърши всичките си дрибъли. 9 – ЧОВЕК НА МАЧА

Франк Кеси

Беше му трудно да се заеме с креативност поради това колко много го приемаха грубите неща на Виляреал, като членовете на опозицията често се преструваха, че той ги е фаулирал. Понякога беше лесно да се забрави, че той беше на терена и беше по-добър срещу Севиля, но имаше по-малко атакуваща роля тук. 6

Педри

Започна отлично с вкусна централна топка за Левандовски и само се подобри. Още едно центриране от дясното крило се свърза с Андреас Кристенсен, но не беше достатъчно, за да застраши вратата. В 17-та минута той завърши отличен ход с 1-2 с Левандовски и изведе Барса напред. Освободи Рафиня по-късно през първото полувреме, но бразилецът не успя да се възползва. Лек пробив беше лош пас за Кунде, който французинът не успя да изпълни, което пусна Хосе Луис Моралес в удара на полувремето. По-тих през второто полувреме, но началните му 45 бяха повече от достатъчни, за да се говори за тях. 9

Гави

Игра по-централно в ранните части на мача и беше смъмрен от Шави за неточна топка към крилото, когато се опитваше да изведе Левандовски. Имах тежка вечер, но както винаги, никога не се предавах. Започнах да участвам повече с около час и четвърт, за да играя с по-добро разпределение. 7

Робърт Левандовски

Още една смесена чанта от поляци. Пропусна шанс за гол от възхитителен пас на Педри от ранни врати и удари право в Пеп Рейна. Осигури асистенция за Педри с прекрасен ход 1-2, но след това пропусна нов шанс след прекрасен чип на Френки, който не беше от най-лесните. Рафиня трябваше да се справи по-добре с подаването си през второто полувреме. 7

Raphinha

Успя да влезе по-централно, тъй като Кунде заемаше дясно. Подобно на Гави, неговото разпределение към крилата беше малко тежко. Въпреки че беше важен в натрупването към гола на Педри, той не успя да се възползва от две прасковени подавания на Педри и Левандовски. Беше първата смяна на Шави с Феран Торес с 10 минути преднина и получи жълт картон; треньорът обаче изглеждаше доволен от него. 6

Какво научихме:

Барса вече има 11 точки преднина, след като отказа да бъде тормозен от корав съперник и постигна още една победа като гост, за да остане непобеден в 16 мача.

Хора като Педри, Роналд Араухо и Френки де Йонг отново показаха, че са големи играчи и недосегаеми в стартовите 7. Но имаше много по-малко натоварени, но все пак стабилни изпълнения в целия отбор, оттук и изобилието от оценки „XNUMX“.

Някои звезди от периферията като Френк Кеси и Рафиня не успяха да се възползват от шанса да впечатлят, но засега не са застрашени поради контузиите на Серхио Бускетс и Усман Дембеле.

Барса беше добър, но може би трябваше да бъде по-добър срещу Манчестър Юнайтед в четвъртък в Лига Европа.