Добрите, лошите и грозните от победата на Green Bay Packers над Dallas Cowboys

Майк Маккарти хвърли слушалката си с отвращение.

Арън Роджърс скочи високо колкото 38-годишен човек може, стисна юмрук и се огъна.

Завръщането на Маккарти в Грийн Бей беше развалено. Серията от загуби на Пакърс приключи.

Kicker Mason Crosby проби гол от 28 ярда с 3:09 до края на продълженията в неделя, издигайки Packers до невероятната победа с 31-28.

Грийн Бей се подобри до 4-6, прекрати първата си серия от пет загуби от 2008 г. и спаси сезона си за момента. Далас, който остави преднина от 14 точки през второто полувреме, падна до 6-3.

Ето доброто, лошото и грозното от победата на Грийн Бей над Далас.

ДОБРОТО

КРИСТИАН УОТСЪН: Изборът на новобранеца във втория кръг на Пакърс беше голямо разочарование през по-голямата част от първия му сезон, борейки се с контузии и отпадания.

Уотсън пропусна голяма част от тренировъчния лагер, след като претърпя операция на коляното. Той пропусна три мача заради нараняване на подколянното сухожилие – и беше нокаутиран в последните два мача със сътресение и нараняване на гърдите. И той влезе в неделния мач само с 10 уловени топки.

Но Уотсън имаше партито за излизане в неделя, като отбеляза първите три тъчдауна в кариерата си и даде живот на преминаващата игра на Пакърс за първи път през 2022 г.

Уотсън победи единичното покритие и вкара TD пас от 58 ярда от Арън Роджърс с 4:54 до края през втората четвърт, което изравни мача, 7-7. В началото на четвъртата четвърт, Уотсън се разхлаби и вкара TD от 39 ярда от Роджърс, което дръпна Пакърс в рамките на 28-21.

И Уотсън пробяга пресичащ маршрут с 2 минути и половина преди края и грабна 9-ярдов TD от Роджърс, който изравни играта, 28-28.

Уотсън имаше няколко ранни спада, които се оказаха скъпи. Но той повече от изкупи себе си с три тъчдауна, които запазиха Грийн Бей в играта.

След като беше невидим в продължение на месеци, Уотсън показа защо Грийн Бей се размени във втория рунд и използва 34th цялостен избор в драфта през април от щата Северна Дакота.

РУДИ ФОРД: Ford влезе в деня, като изигра само 12.48% от защитните снимки този сезон. Но с корнербека Ерик Стоукс като контузен резерв, Форд влезе в стартовия състав и блесна.

Packers преместиха слота Расул Дъглас на корнърбек, безопасния Дарнел Савидж в слота и Форд на безопасно място. Форд продължи да играе най-големия мач в кариерата си с чифт прихващания, които доведоха до 14 точки.

Когато Далас водеше със 7-0 в средата на втората четвърт и се сблъскваше с трети и гол от 11-те на Грийн Бей, Форд засече куотърбека на Далас Дак Прескот и го върна на 34 ярда.

По това време Каубоите бяха в диапазона за отбелязване на голове и бяха на път да поведат с два резултата. Но огромната игра на Форд промени това - и инерцията на играта.

Само три разигравания по-късно Арън Роджърс удари Крисчън Уотсън за тъчдаун от 58 ярда, който изравни играта със 7-7.

След това, оставайки 2:30 часа до полувремето, Форд засече Прескът за втори път и го върна на 34 ярда на Каубойс 24. Три разигравания по-късно Арън Джоунс направи тъчдаун от 12 ярда, за да даде преднина на Грийн Бей с 14-7.

ОТДАВАМЕ УВАЖЕНИЕТО ИМ: Packers отдадоха уважението си на Mike McCarthy преди мача, като поставиха снимка на техния бивш старши треньор на JumboTron до заглавието „Добре дошъл обратно“.

Маккарти изведе Packers до шампионат на Super Bowl през сезон 2010. И Маккарти, който беше треньор в Грийн Бей от 2006-18 г. беше вторият най-дълъг треньор в историята на отбора след само Ърл „Къдравия“ Ламбо (1921-'49).

Но Маккарти не беше единственият бивш треньор или играч на Пакър, който сега работи в Далас, който беше признат преди мача.

Другите включваха треньора на офанзивната линия Джо Филбин, асистент треньора Скот Толзиен, треньора на защитните бекове Ал Харис, помощник треньора на специалните отбори Рейна Стюарт, помощник старши треньора Роб Дейвис, треньора на защитниците Скот МакКърли, координатора на защитните пасове Джо Уит Джуниър, помощник нападателна линия треньор Джеф Бласко и треньор по контрол на качеството Райън Федер.

ТОВА И ОНОВА: Грийн Бей пробяга 207 ярда на 39 носене – впечатляващите 5.3 ярда на опит. Пакърсите дадоха тона рано с 13 удара за 65 ярда през първата четвърт (5.0) и удряха през целия ден. … Айзая Макдъфи, заместващ контузения Де'Вондре Кембъл, имаше най-добри отборни 13 борби. … Арън Роджърс направи най-добрия си мач за сезона, като завърши 14 от 20 подавания за 224 ярда, три тъчдауна и нито едно прихващане. Роджърс също завърши със 146.7 рейтинг на пасове. … Алън Лазард успя да улови 36 ярда в продълженията, което наложи печелившия удар на Кросби.

ЛОШОТО

ПРИКРИВАЙ ТОЗИ ЧОВЕК: Грийн Бей нямаше отговори за Далас в рамките на CeeDee Lamb.

Ламб завърши с 11 приема за 150 ярда и чифт тъчдауни. Това отбеляза първия път, в който Ламб достигна границата от 100 ярда през този сезон в игра.

Lamb направи TD приемане от три ярда през втората четвърт, което даде преднина на Далас със 7-0. След това в края на третата четвърт, Lamb победи корнербека Jaire Alexander за TD от 35 ярда, който изведе Cowboys напред с 28-14.

Ламб е един от най-опасните аут в лигата. Но Cowboys не са особено надарени след това и Packers трябваше да превърнат забавянето на Lamb в свой основен приоритет.

ПРОБЛЕМИ С ОБОРОТ: Грийн Бей имаше само 13 пропуска през целия сезон 2021 г. Те вече имат 15 през 2022 г.

В средата на втората четвърт Роджърс беше уволнен от ДеМаркъс Лорънс и Джейрън Киърс се възстанови. Това беше третият път, когато Роджърс се провали този сезон и Пакърс загубиха и трите.

След това през третата четвърт, върналият се играч Амари Роджърс се обърка и загуби удар (повече за това по-долу).

Пакерите от 2022 г. имат малко място за грешки и оборотите се оказаха изключително скъпи.

ТОВА И ОНОВА: Джонатан Ейбрам, играч, с когото Грийн Бей подписа тази седмица, бе повикан да задържи началния удар на втората четвърт. Това наказание принуди Packers да започнат каране на собствената си линия от 10 ярда. … Рънингбекът на Далас Тони Полард имаше 115 ярда при бързане, докато борбата на Грийн Бей срещу бягането продължаваше.

ГРОЗНИЯТ

АМАРИ РОДЖЪРС: Уайд приемникът на Грийн Бей за втора година беше един от най-разочароващите избори на Пакърс от третия кръг на драфта в последно време. Роджърс има само осем уловки в кариерата си и загуби работата си като връщащ удари на Грийн Бей по-рано тази година. Но Пакърс продължават да изтласкват Роджърс при връщане на удари, въпреки че той влезе в играта със средно само 7.0 ярда на връщане и се бори много със сигурността на топката. Лоялността на Грийн Бей към Роджърс се оказа скъпа - отново - в неделя.

В средата на третата четвърт Роджърс опипва удар за пети път този сезон и Шон Маккеон от Далас се възстанови при 45 на Пакърс. Четири игри по-късно Тони Полард стреля в средата за тъчдаун от 13 ярда, което даде на Далас 21 -14 олово.

Keisean Nixon замени Роджърс при връщане на удари до края на мача. Дотогава обаче щетите бяха нанесени.