„Много ядосан“ Шави критикува играчите на ФК Барселона за „Най-лошия мач за сезона“ след шокиращото поражение от Алмерия

„Много ядосан“ Шави Ернандес разкъса своя отбор на ФК Барселона за изиграването на „най-лошия мач за сезона“ след шокиращото им поражение с 1-0 като гост на Алмерия в неделя.

Домакините победиха Блаугранас за първи път в историята си благодарение на гол през първото полувреме на Ел Билал Туре.

След неубедителното представяне на своите хора, Шави не губи време да ги нахвърли пред телевизионния оператор Movistar в Испания по време на интервюто си след мача.

Шави описа себе си като „много разстроен“ и каза, че това е „най-лошият мач за сезона, както в атака и защита, така и в конструкция и интензивност“.

„Нищо не излезе добре. Може би умората си казва думата“, предположи Шави в знак на злополучното пътуване на Барса до Англия в четвъртък, където бяха елиминирани от Лига Европа от Манчестър Юнайтед.

„Изиграхме лош мач. Ядосан съм, защото това беше възможност да стигнем до десет точки [ясно] и не я получихме“, каза Шави, като Барса вече е със седем пред горчивия съперник Реал Мадрид на върха на таблицата.

„Разстроени сме и трябва да намерим решения сега, защото решителният период в Ла Лига и Копа е тук и не можем повече да се проваляме.

„Това беше златна възможност, като Мадрид завърши наравно и изиграхме най-лошия мач в най-лошия момент от сезона“, каза Шави, изисквайки незабавна промяна в манталитета.

Започвайки с четирима играчи в полузащитата, Шави по-късно премина към 3-4-3 и дори опита централния защитник Ронал Араухо на върха.

„Опитахме всичко“, призна примирено Шави. „Те се защитаваха много добре, имахме шансове, но те не бяха много чисти.

„Денят не беше много добър за нас. Това е лош ден“, заключи той.

Както Шави посочи, Барса сега трябва да се отърве от себе си и да се върне на бързината.

След като претърпяха две поредни загуби, те се изправят срещу Мадрид в първия мач от полуфиналите за Купата на Краля на Бернабеу в четвъртък.

Побеждавайки вечния враг на Юнайтед Ливърпул с 5-2 в Шампионската лига в средата на седмицата, Лос Бланкос са на високо ниво, докато Барса загуби инерция.

Надяваме се за Кулерс в световен мащаб, Шави и неговите подопечни могат да обърнат прилива и да продължат през останалата част от сезона, като все още е възможна тройка на национално ниво.